Sunucu Yönetimi

Sunucu Yönetimi

Barındırma Hizmeti

Web sayfalarını kendi bilgisayarında barındıramayanlar, barındırma hizmetine ihtiyaç duymaktadır. Güçlü donanım ve yazılımsal web sunucularının birleşimi ile oluşturulan web sitelerinin ve sayfalarının kesintisiz bir şekilde internet üzerinde yayınlanması sağlanmaktadır. Barındırma hizmeti sayesinde dünyanın her yerinden web sitelerine 7/24 erişilebilmektedir. İnternette web sitelerini yayınlamak ve erişilebilir olmasını isteyenler, barındırma hizmetinden faydalanmaktadır. 

 Barındırma Hizmeti Seçenekleri Nelerdir?

 Web sitesinin amacına ve kullanılan web teknolojisine uygun barındırma hizmeti seçenekleri tercih edilmektedir. Her proje için farklı seçenekler sunulmaktadır. Kişisel blog sayfaları için paylaşımlı sunucu önerilirken, e-ticaret siteleri için bulut sunucu önerilmektedir. 0 uygulama uyumluluğu sağlayan bir hizmet olmakla birlikte kurulum gerçekleştikten sonra herhangi bir sorun ile karşılaşılmamaktadır.

 Barındırma Hizmetiyle Birlikte Ne Gibi Hizmetler Alınır?

 Barındırma hizmetinin yanı sıra domain kayıt ve transfer, SSL sertifikaları, site kurma araçları hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Web sitelerinin yayınlanması için aynı zamanda bir alan adına ihtiyaç duyulmaktadır. Sonsuz seçenekler ile alan adı sorgulaması yapılabilmektedir. Alan adı hizmeti ile barındırma hizmetinin aynı anda alınması, DNS kayıtların sorunsuz gerçekleşmesini sağlamaktadır.

 Dünya üzerindeki bütün web siteleri veri transferini güvenlik nedeniyle şifrelemektedir. SSL sertifikası olmayan web siteleri, Google arama sonuçlarında arka plana düşmektedir. Ücretli bir şekilde SSL sertifikası alınabileceği gibi ücretsiz SSL sertifikalarına da erişilebilmektedir. Web tasarımı konusunda herhangi bir fikre sahip olmayanlar, site kurma araçlarından faydalanmaktadır.

 Barındırma Hizmeti Avantajları Nelerdir?

 Sunucuda yer alan bilgiler, güvenli bir şekilde saklanmaktadır. Ayrıca bu bilgilere hızlı bir şekilde erişilebilmektedir. Kiralık sunucu hizmetlerinden daha farklı olan barındırma hizmeti, 7 gün 24 saat boyunca erişilebilir durumda olmaktadır. Yüksek ve kesintisiz bir hizmet arayanlar için barındırma hizmeti önerilmektedir. 

 Gerekli alan ve kaynakları açan barındırma hizmeti, ihtiyaçlar doğrultusunda satın alınmaktadır. Bir sitenin yayın hayatına devam edebilmesi, barındırma hizmetinden faydalanmasına bağlı olmaktadır. Maliyet azaldığı gibi ek bir yatırıma ihtiyaç duyulmadan bütün enerji ihtiyaçları sağlanmaktadır. İş sürekliliğini destekleyen barındırma hizmeti, internet üzerinden kullanılmaktadır. Bu hizmetten faydalanılması için büyük bir sermayeye ihtiyaç duyulmamaktadır. 

 En Uygun Barındırma Hizmeti Nasıl Seçilir?

 En uygun barındırma hizmetini seçerken, dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Web sitesini barındırırken, sunucu üzerinde ayrılacak olan web alanı önceden belirlenmektedir. Her barındırma hizmeti çeşitleri farklı miktarlarda alan sunmaktadır. Barındırma planı kapsamında oluşturulabilecek e-posta hesaplarının sayısı da önem arz etmektedir. Genellikle 1 ve 10 arasında farklı hesaba izin verilirken, gelişmiş planlarda hesap sayısı sınırsız olmaktadır.

 Tüm hizmet ve uygulamalar, kontrol paneli üzerinden yönetilmektedir. Alan adları yeniden yönlendirilebileceği gibi e-posta hesapları oluşturulabilmektedir. Kontrol panelinin kolay bir şekilde yönetilmesi, uygulamaların hızlıca yüklenmesini sağlamaktadır. Ziyaretçi sayısına göre ihtiyaç duyulan transfer alanı belirlenmektedir. Ziyaretçi sayısı arttıkça, ihtiyaç duyulan transfer alanı artmaktadır. 

 Barındırma Hizmeti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Barındırma hizmeti seçerken ürün açıklamalarının dikkatli bir şekilde okunması gerekmektedir. Ücretsiz alan adı başka bir hosting sağlayıcısına taşınmak istenildiğinde, ek maliyetler çıkabilmektedir. Hosting kullanımına aşina olmayanlar için teknik destek ekibi önem arz etmektedir. Web site sahiplerinin teknik bilgiye sahip olması, içerik yüklemelerini kolaylaştırmaktadır.

 Barındırma planı tercih edildikten sonra web sitesi tasarlanarak herkesin erişebileceği bir şekilde internette yayınlanmaktadır. Daha kişiselleştirilmiş bir web sitesi kurmak isteyenler, teknik bilgileri olmaları durumunda HTML kullanmaktadır. Teknik bilgisi olmayanlar için WorldPress iyi bir başlangıç olmaktadır. Kontrol paneli üzerinden birkaç tık ile sayısız eklentiden ve şemadan faydalanılmaktadır. 

 Barındırma Hizmeti Özellikleri Nelerdir?

 Barındırma hizmetinden faydalanılarak kurulan web siteleri, dünyanın her yerinden erişime açık olmaktadır. Genellikle yıllık olarak sunulan bir hizmet olan barındırma, bazı paketlerde aylık olarak sunulmaktadır. Hizmetin içeriğine uygun barındırma hizmeti fiyatları belirlenmektedir. Bir web sitesine sahip olmak isteyen herkes, barındırma hizmetinden faydalanması gerektiğinin bilincinde olmaktadır. 

 Yüzlerce kullanıcıya aynı anda hizmet verileceği gibi istenilen dosyalar saklanmaktadır. Kişisel bilgisayarların hiçbiri web sitelerin tüm dünyada erişilebilir olması için yeterli görülmemektedir. Kesintisiz internet bağlantısı ile dikkat çeken barındırma hizmeti, kullanım ihtiyaçlarına göre çeşitlere sahip olmaktadır. Hosting paketi satın alınmadan önce ziyaretçi sayısı göz önünde bulundurulmaktadır. Yüksek güçteki sunucu adı verilen bilgisayarlar tarafından sağlanan barındırma hizmeti, çok yüksek bir hızda çalışmaktadır.
Ddos Saldırılarından Korunun

Genel açılımı Distrubuted Denial of Service Attack olan bu saldırı türü, oldukça tehlikeli ve etkilidir. Türkçede ki anlamı ise dağınık engelleme şeklinde açıklanmaktadır. Bu saldırı, belirlenen internet sunucularına, anlık bir şekilde yoğunluklar oluşturarak, kaynak tüketimi en üst noktalara çıkartılması hedeflenerek yapılmaktadır.

 Birbirinden farklı binlerce ip adresleri üzerinden, yüksek boyutlu verileri, çok kısa bir sürede sisteme göndererek siber saldırı oluşturulmaktadır. Bu saldırılarda genellikle önceden ele geçirilmiş adresler kullanılmaktadır. Oldukça yaygın olan bu saldırı tipi çok sık kullanılmaktadır.

 Genellikle belirli özelliklere sahip sunuculara yapılan bu saldırılar ile çok büyük maddi kayıplar yaşanmaktadır. Saldırı yapılan sunuculara, belli bir süre sonra, hiçbir şekilde erişim sağlanamamaktadır. Uzun süreli hizmet kesintileri gibi birçok riskli durum yaşanabilmektedir.

 Saldırı Türleri Nelerdir?

 Bu saldırı şeklinin birçok farklı türü bulunmaktadır. Genellikle sistemlerin açıklarından yararlanılarak yapılan siber saldırılar ile büyük zararlar verilmektedir. Ayrıca bu saldırıların kimler tarafından yapıldığı da çok zor bulunabilmektedir. Birçok işletme, şirket benzeri kurumlar, bu saldırılara maruz kalmamak için korunma yöntemlerini üst seviyelerde kullanmaktadırlar.

 Bu saldırı türlerinin bazıları; hacim odaklı saldırılar, protokol odaklı saldırılar, uygulama katmanlı saldırıları diye sıralanabilmektedir. Saldırıların genel hedefi, kaynakların tüketilmesi, sunuculara erişim sağlanamaması, kilitlenmesi ve kullanılamaz hale getirilmesini sağlamaktır.

 Korunma Yöntemleri Nelerdir?

 Bu saldırıların büyük bir kısmı başarı ile tamamlanmaktadır ve bu saldırı tipine karşı koymak oldukça zordur. Bu saldırılar ile şirketlerin hem çok büyük maddi kayıplar yaşadığı hem de hizmet aşamasında geri kaldıkları gözlemlenmektedir. Fakat bazı koruma istemleri sayesinde, bu saldırıların etkisi en aza indirilebilmektedir.

 Koruma sistemlerinin de birçok farklı özelliğe sahip içeriği bulunmaktadır. Birçok şirket bu korunma yöntemlerini tercih ederek, bu saldırılardan hiç ya da çok az zararlar görmektedirler. Oldukça etkili olan bu saldırı yönteminden zarar görmemek için iyi bir koruma programı tercih edilmelidir. Unutmayınız ki önceden önlem almak, sizlere çok şey kazandıracaktır.

 Ürünler ve Korunma Hizmetleri Nelerdir?

 Öncelikle bilinmesi gereken konulardan biride, bu yöntemlerin oldukça maliyetli olmasıdır. Fakat herhangi bir siber saldırıya uğradığınızda, zararınız çok daha büyük olacaktır. Bu koruma hizmetleri, saldırı tekniği olan, sunucuya yüklenme taktiği esnasında oluşan yoğun trafiği dağıtarak, ana sunucunun etkilenmemesini sağlamaktır. Birçok şirket ve devlet bu korunma sistemlerini kullanmaktadır.

bu hizmetimiz ile ilgileniyor musunuz?

ücretsiz teklif isteyin

projenizin tüm detaylarını birlikte inşa edelim

teklif iste